| Andrei2801 a întrebat:

Am o intrebare destul de ciudata pot spune...
Am visat in aceasta seara o fosta prietena cu care obisnuiam sa ies afara cand aveam 6 ani ( atunci pot spune ca eram indragostit de ea) dar de atunci nu im im ai amintesc nimic de ea, nici cum o cheama, nimic doar ca sta in strainanate. In aceasta dimineata am inceput sa plang haotic deoarece nu am mai vazut-o de 9 ani si pe cat de copil eram timp de 9 ani pana acum la 15 ani nici nu stiam ca exista, pana la visul asta. Cum as putea face sa dau de ea? Stiu ca o dragoste la 6 ani poate parea o prostie, dar acest vis ce ar trebui sa insemne ceva, am 15 ani si visul asta a aparut la 9 ani dupa acea. Nu stiu cum pot da de a, o sugestie? crying
Ce credeti sunt nebun? Fata asta nici nu exista si visul a fost doar ceva asa trecator? (in cazul asta inseamna ca sunt nebun).
Repede, i fell like i'm die

2 răspunsuri:
| MaNuela_RoMina_1999 a răspuns:

Probabil a fost doar un vis sau probabil ca nu. De ce sa te cred nebun? Toti avem la un moment dat, cate-un vis mai ciudatel. Poate ca tu mai tii la ea si nu-ti dai seama, si aici ma refer ca poti tine la ea ca la o foarte buna prietena, nu sa mai fi inca idragostit de ea. O dragoste la 6 ani nu e o prostie, e o indragosteala pur si simplu de copii. Vorbeste cu vecinii tai, cu persoanele pe care le cunoaste acea fata sau cu prietenii comuni ai parintilor vostri si poate dai de cineva cu care ea mai tine legatura. Poate faci rost de numarul ei de telefon si vorbiti, e super cand incepi sa vorbesti din nou cu un prieten din copilarie. De ce sa nu mai tineti legatura, chiar daca e in strainatate?

| Anitnerolf a răspuns:

Eu, una, nu cred ca esti nebun. Toata lumea viseaza. Daca tu nu ai absolut nici o informatie despre ea, este foarte greu sa afli daca visul tau are legatura cu realitatea sau este doar un simplu vis. Deci nu ai ce face, trebuie sa treci peste, cu gandul ca ai avut doar un vis ciudat.