| ALEXXXL19 a întrebat:

Salut TPU, am o intrebare. Fumez de la varsta de 15/16 ani de de ceva timp am incercat sa nu mai fumez cumparandu-mi o tigara electrica. Toate bune si frumoase, am 2 zile si pana acum am fumat 2 tigari si gata am pachetul langa mine tot timpul dar nu ma mai ating de el doar de a cea electrica. Acum am o idee daca ma las de cele normale si ma apuc de cele electrice, de astea cum ma las?
Multumesc

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca tocmai ai trecut printr-o operatie de cancer, elimina din viata ta orice posibilitatea de a-ti produce cancer in alta parte, iar fumatul este unul din cele mai rele, inclusiv cel cu chimicale, ca tigara electronica.

| sierra1 a răspuns:

Nu e ușor. Dar la la varsta de 15/16 ani ar trebui să ai voință cât trei adulți

| Algo098 a răspuns:

Trebuie vointa. Daca vrei poti si e bine sa te lasi de fumat.

| ALEXXXL19 explică:

Am 22 ani acum am reusit sa fumez si fara nicotina cea electrica dar foarte greu m-am apucat iar cea electrica cu 3 mg de nicotina si urmeaza sa o scad treptat paa nu va mai fi deloc

| Kely2820 a răspuns:

Dai cu țigară electronica si in timp scade nivelul de nicotina (lichid) si cand ajungi la 0% nicotina probabil o sa renunti

| dslrn00b a răspuns:

Te poti lasa de tot, nici aia electronica nu iti face bine, iti pui ambitia si numai fumezi happy