| AndraDeea3 a întrebat:

Buna TPU
Acum o saptamana m-am lasat de fumat. Toate bune si frumoase pana cand Alex prietenul meu a aprins o tigara in fata mea.Nu m-am putut abtine si am fumat si eu 1.Inainte fumam tigari electronice acum ca Alex vrea sa se lase de fumat a zis sa fumeze tigari normale si apoi sa nu mai fumeze deloc.De ce am simtit nevoia sa fumez atunci daca eu nu am mai vrut sa fumez m-am lasat de fumat dar simteam ca mor daca nu mai fumez.Parca imi provocase independenta

Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

Dependenta, fumatul provoaca dependenta.

Dupa o saptamana e cam mult spus ca te-ai lasat de fumat. Dureaza cateva luni pana cand scapi de dependenta.

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Trebuia să laşi să treacă măcar 2-3 săptămâni. Într-o săptămână nu prea scapi de dependenţă, doar parţial.

| AndraDeea3 explică (pentru NOname):

Si ce pot face sa nu mai fumez ca la patinoar se fumeaza non-stop si eu ma duc in fiecare wekend

| NOname a răspuns (pentru AndraDeea3):

Te abţii. Doar ai voinţă, nu?
Îţi spui în sinea ta că eşti nefumătoare şi basta.

| 0Andrew0 a răspuns:

Pur si simplu nu o faci.