| beendone a întrebat:

Am o intrebare. Prietenei mele ii place trandafirul alb si azi as dori sa-i fac cadou un trandafir, dar din cate stiu trandafirul rosu semnifica iubirea. Voi ce spuneti sa fac? Sa aleg ce-i place sau sa aleg pe cel rosu?

Multumesc. Astept mai multe pareri daca se poate.

Răspuns Câştigător
| Diabolik94 a răspuns:

Buna! Cred ca ar trebui sa il alegi pe cel alb avand in vedere ca ii plac trandafirii de acest gen.Asta ii va dovedi ca ii cunosti gusturile.Si in plus ai putea sa-i spui ca trandafirul alb e la fel de pur ca dragoste voastra.Bafta!

5 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Ce conteaza ce semnifica ala rosu? da-i ce-i place ei, nu ce semnifica!

| BlackChocolate1 a răspuns:

Alb,cumpara-l pe cel alb...

| Diana198 a răspuns:

Trandafirii albi sunt simbolul suprem al puritatii si inocentei. Acestia aduc totdeauna sentimente calde, vibratii pozitive, pace si linsite. Exteriorul lor curat reflecta sensul frumusetii si demnitatii cu care vin.Conform unei legende grecesti, trandafirii albi au fost creati de zeita Afrodita. Ei s-au nascut din spuma marii si au inconjurat-o pe zeita in timp ce se riidica din valuri. O veche legenda persana povesteste ca trandafirul rosu a fost atat de alb si stralucitor la inceput ca o privighetoare s-a indragostit de el; asa ca eu iti recomand sa alegi trandafirul albwinking

| beendone explică (pentru Diana198):

Mersi de raspuns dar nu ma intereseaza legende si chestii d-astea laughing ma intereseaza mai mult ce sa aleg dintre preferintele ei sau trandafirul rosu.

Mai astept pareri.

| beendone explică:

Multumesc frumos pentru raspunsuri!