| anonim_4396 a întrebat:

Vouă va place viata de noaptea? Aveți o viata de noapte activa? De un timp, mai mult dorm ziua decât noaptea, in fiecare noaptea de obicei, bă ies cu amicii la un local/club, ba mai mergem sa ne dam cu mașinile, ori se ivește o oportunitate de a pleca din oraș, la o cabana a unui amic etc... Și ma întreb dacă ciclul asta de viata, afectează metabolismul, sincer, nu ma simt deloc obosit, dacă ajung dimineața la 5 acasa, dorm 7-8-9 ore după care ma simt foarte foarte fresh pana noaptea următoare la 5 și după o noapte nedormita, când ajung acasa, nu ma culc neaparat deoarece îmi e somn, ci pur și simplu pentru ca altceva mai bun nu am de facut

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Unii mai și muncim ca să pierdem nopțile...

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Eu am întrebat ceva, nu ma interesează ce faci tu.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca ai uitat ce ai întrebat

Citez

Vouă va place viata de noaptea? Aveți o viata de noapte activa?

Și acum zici ca nu te interesează ce fac eu? Pai atunci de ce ca.cat ai întrebat ce facem noi dacă nu te interesează?

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Te-am întrebat dacă va place? Tu nu ai răspuns la subiect și mai di vorbesti urat, stai cuminte ca nu vorbesti cu ma.ta

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti intreg la minte? Citeste prima fraza din intrebarea ta, fix asta ai intrebat

"Vouă va place viata de noaptea?"

Nu o mai da la intors.

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Și tu ai răspuns "Unii mai și muncim ca să pierdem nopțile..." ce sa inteleg din asta? Ca muncești ca sa ai viata de noapte? De ce m-ar interesa pe mine ce muncești tu? Stai cuminte ca te faci de ras

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu esti ceea ce se numeste analfabet functional.

Adica stii sa scrii si sa citesti dar nu intelegi ce scrii si ce citesti.

Hai sa iti explic.

Ai inceput cu doua intrebari.

Intrebarea 1:
"Vouă va place viata de noaptea?"

Deci prin intrebarea asta ai vrut sa stii daca ne place viata de noapte. Destul de clar da? Atunci de ce naiba ai mai intrebat "Te-am întrebat dacă va place? "

Intrebarea 2:
" Aveți o viata de noapte activa?"

Intrebare la care eu ti am zis ca unii mai muncesc, deci nu pot sa frece menta toata noaptea ca tine... Acum de ce dracu ma intreabi ce muncesc si de ce te intereseaza pe tine ce munesc?

Serios? Esti pe bune sau doar un troll?

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Ești degeaba prietenas. canta la alta masa

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect, o sa cand la o masa unde am cu cine discuta nu cu cineva care pune intrebari si pe urma se mira cine intreaba

| WaterDrop a răspuns:

Faptul ca te mentii mereu ocupat, reduce si dorinta de a dormi. Viat de noapte este frumoasa, desi la noi, nu prea exista si te face sa ii dai dislike dupa aceleasi iesiri seara de seara cu prietenii prin oras. Insa in alte tari, de exemplu Japonia, viata de noapte tine pana la 8-9 dimineata zilnic, atunci cand cei care ies din cluburi se intalnesc cu cei ce se duc la munca, sau se duc chiar ei la munca direct. Iti afecteaza viata atata timp cat tu simti ca ti`o afecteaza. Daca simti ca ai sa cazi din picioare, insa tu tragi tare ca sa ajungi la urmatorul party, atunci da, pentru ca neuronii nu se mai regenereaza o data ce`i distrugi.

Ca sa-ti raspund pe scurt la intrebare, imi place, insa nu la noi, unde este de proasta calitate si periculoasa.

| anonim_4396 explică (pentru WaterDrop):

Depinde, stiu ca in alte tari e altceva, dar și aici poate fi distractie foarte tare... tu unde mergi? In ce cluburi? De ce zici ca e periculoasa? Periculos poate fi dacă mergi in cluburi de colț am avut și eu o întâmplare.