| Carolina1972 a întrebat:

SALUT TPU! am o mare curiozitatesad, si anume BANI DE LICEU inseamna ca primesc doar acei elevi care fac naveta? EXISTA LICEE CARE OFERA TUTUROR ELEVILOR BANI DE LICEU? (DE EXEMPLU LICEU ECONOMIC)? intreb asta deoarece acum o saptamana diriginta ne.a zis sa ne deschidem cont pentru bani de liceu. Iar saptamana asta un elev a strans foile cu cont doar acelora care fac naveta. Si acum nu mai inteleg nimic, intreb asta deoarece si eu mi.am deschis cont, dar eu nu fac naveta pana la scoala. Dar o prietena care este tot la liceul ala mi-a zis ca a primit bani de liceu(si nu a facut naveta) Chiar nu mai inteleg nimic! Poate sa imi explice cineva concret? sad Multumesc anticipat:/

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Există Programul naţional "Bani de liceu" - vezi detalii la linkul :
http://www.isjtr.ro/programe-sociale/bani-de-liceu.html

http://www.edu.ro/index.php/articles/c341/

Mai există un "program" de Decontare a abonamentelor/biletelor eliberate de operatorii de transport rutier/feroviar - vezi detalii la linkul :
http://www.ltniorga.ro/documente-elevi/decontarea-navetei/

Toate cele bune!

| Carolina1972 explică (pentru bursuc001):

Merci mult:*

| bursuc001 a răspuns (pentru Carolina1972):

Cu plăcere happy

O seară frumoasă!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

există și bani de liceu și bani de navetă. bani de liceu poate lua oricine, atâta timp cât venituri medii brute, pe membru de familie sunt de maximum 150 de lei.