| SKuLL909 a întrebat:

.. am o mare problema si vreau ajutor, sfaturi, argumentari... orice.
De mic copil am fost putin mai gras dar si inalt- asa sa ajuns sa fiu si de 2 ori cat colegi. Acest fapt a bagat oarecum teama in ceilalti colegi ai mei mai ales in fete, din fericire nu dadeam importanta. Asta pana in clasa a 5. a. Am zis sa ma apuc de sala de forte. am facut sala pana in prezent (ma aflu in clasa a 8.a). Toate grasimea mi-a disparut, am prins masa musculara vizibila pentru orice fata nepasatoare. Problema este ca lea ramas imaginea care o aveam inainte, nu asta de acu( in afara de baieti care le e frica si sa treaca prin fata mea). Vazand ca ei au iubite dar eu nu ma simt ciudat pentru ca problema a persistat din clasa a 5. a ( de atunci doream o prieetna). Poate ca suna cam copilaros dar cred ca am intrat intr-o depresie: ma cert cu parinti, chiar si cu cel mai bun prieten, ma retrag doar in PC si nu vreau sa aud de nimic, nu mai mananc normal de cateva saptamani in sensul ca mananc cam o felie de paine goala pe zi fara nimic pe ea, si incepe sa-mi placa sa fiu doar singur, ceea ce e ciudat ca inainte eram nebun dupa distracti cu prieteni. Orice sfat, argument, nu ma deranjeaza. ce ati face in locul meu?

Răspuns Câştigător
| Hexiled a răspuns:

Si eu m-as bucura sa am muschi si sa se teama de mine eu stau cu frica ca da cineva in mine si daca s-ar intampla asta nu ezit sa dau un hs cu pumnu sau sa lovesc in locu ala si apoi sa o rup la fuga asa ca eu as zice sa iti gasesti pe cineva sa te placa asa cum esti sa nu te schimbi ca multi vor muschi dar nu au

| SKuLL909 explică (pentru Hexiled):

Poida mi-e frica sa le dau una ca ii baag in spital straight face

| Hexiled a răspuns (pentru SKuLL909):

Pai ii ameninti

| SKuLL909 explică (pentru Hexiled):

Pai de obicei are succes am reusit sa-mi fac doar un prieten care nu... prea ma dezamageste... in schimb am prieteni falsi care imi sunt numa ca sa nu le dau vruna cas constienti ca la 3 ani de sala si la cum arata culeg dinti de pe jos daca se mai pot ridica.

| Hexiled a răspuns (pentru SKuLL909):

E sincer mi-as dori sa fiu asa

| SKuLL909 explică (pentru Hexiled):

happy

am si avantaje cei drept si asta ma ajuta sa ma mentin in continuarewinking

| Hexiled a răspuns (pentru SKuLL909):

In fine si de mine cred unii ca as fi peroculos ca as lovii sau asa ceva dar nu lovesc pe nimenu funda?

| SKuLL909 explică (pentru Hexiled):

Pai sa vad ce mai primesc daca nu iei tu funda

| Hexiled a răspuns (pentru SKuLL909):

Cine ti-a raspuns primul eu da eu

| SKuLL909 explică (pentru Hexiled):

laughing mai vad :/

| Hexiled a răspuns (pentru SKuLL909):

puppy dog eyes

| SKuLL909 explică (pentru Hexiled):

Zi ba mersi ca tu ai 50 de funde eu numa 2 rolling on the floor

| Hexiled a răspuns (pentru SKuLL909):

50 funde si sunt descalificat din aia cu tricou cred de abia imi mai faceam si eu publicitate

14 răspunsuri:
| Obiectiv a răspuns:

Buna, ceea ce prezinti tu aici nu este o problema. In fond problemele cu aspectul tau, provin numai din interiorul tau. Treci, prin ceea ce trec cei mai multi adolescenti. Starea ta este specifica varstei si va mai dura 1-2 ani. Fi deschis si ai incredere in tine! Am doi copii - un baiat si o fata - care au trecut exact prin starile pe care le ai tu acum, cu griji si angoase de tot felul despre ei si relatiile lor. Acum au 21 si 19 ani si sunt doi tineri studenti care si-au gasit echilibrul si au reusit sa aiba si prieteni. Totul e sa nu te feresti de prieteni, sa faci sport si sa ai incredere in tine. Si pe masura ce vei creste, iti vei schimba parerea. E nevoie sa treci prin asa ceva, asa te maturizezi si iti vei gasi locul in societate. Succes!

| SKuLL909 explică (pentru Obiectiv):

O.k sunt intrutotul de acord... e adevarat dar e chestia ca aproape toti baieti de varsta mea au o,, iubita" si eu nu am. Am note bune arat bine vorbesc frumos cu ele da din pacate il stiu pe vechiul eu.