| tudorodo a întrebat:

Am o problema! Am luat un 4 la desen si nu stiu cum sa-i spun mamei! Faza e ca mai am un 4 la desen de care nu i-am spus! Mi-e foarte frica sa ii spun! Stiu ca veti spune frate e doar o nota dar la mine nu e asa! Va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| amyana a răspuns:

Asteapta si spune-i cand e in toane bune
in fine nu stiu de ce te frica dar spune-i si fi sincer si promite-i ca iti vei indrepta notele si mai bine spune-i tu decat sa afle de la altcineva
sau uite o solutie fa-ti si tu o data temele indreapta nota si apoi spune-i asa nu o sa se supere

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Spune-i ca ai luat un 8 pe doua desene.

| SkyPilot a răspuns:

De aflat tot o sa afle. Spune-i direct, si cand ii spui ofera o motivatie si un plan de a indrepta lucrurile. Si spune-i ca iti pare rau.

| pianoplayer a răspuns:

Important e sa respire. dupa o tratezi cateva zile foarte frumos. dupa ii insiri un lant cu note bune si pe la mijloc ii spui de 4