| Marcutxreg a întrebat:

Salut TPU, am o problema, am 13 ani si am foarte putin par la penis si cand incerc sa imi trag pielita nu pot nici un sfert, sunt in intarziere cu cresterea sexuala? MA refer la par si la pielita, va rog, dau funda.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu esti in intarziere. Asa este la varsta ta. Vrei sa ajungi mare prea repede.
E bine ca inteligenta sa te preocupe, nu penisul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce problemă ai tu ma la 13 ani penisul? Pune mina pe carte nu pe cîrnat, lasa l acolo sa se dezvolte, pana la 18 ani esti in crestere, invață, ca ai teme pentru scoala, ia uite ce i preocupă pe puștani parul pubian, rusine.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu, nu esti in intarziere cu nimic.

| Marcutxreg explică (pentru dullcat):

PAi un copil de clasa a 5 a are mult par si eu sunt a 7 si abia imi creste plus ca nici nu pot sa imi trag pielita si ma ingrijioreaza sa nu am ceva

| dullcat a răspuns (pentru Marcutxreg):

Care copil de clasa a V-a? Fiecare se dezvolta diferit, in propriul ritm.

| Emilian65 a răspuns:

Nu esti intarziat din punct de vedere a cresterii sexuale. Ai răbdare ca parul îți va creste în jurul penisului. Faptul ca nu îl poți decalota complet, consulta un medic urolog.

| HonorEtpatria a răspuns:

În cazul tău, pregătirea educațională, ulterior profesională, ar trebui sa fie prioritară în fața oricăror altor aspecte mai puțin importante precum sexualitatea.