| yora543 a întrebat:

am o problema. E un gest egoist daca doresti unui cuplu sa se desparta pentru ca il iubesti pe baiat enorm, foarte super mullt? Am nevoie de parerea voastra happy

Răspuns Câştigător
| NicklausMikaelson a răspuns:

Eu spun ca nu.Dar nu uita ca "DRAGOSTE CU SILA NU SE POATE" si s-ar putea ca baiatul sa se desparta de fata aceea si tot sa nu te aleaga pe tine

| yora543 explică (pentru NicklausMikaelson):

Da asa e. Nu e problema de baiat ma place se vede pe el dar ea imi e o prietena buna si nu prea as vrea sa o ransec

| Queen1456 a răspuns (pentru yora543):

Aww :-s! e prietena ta, si e mai importanta ca orice baiat. mai bine pierzi un baiat decat sa pierzi o prietena foarte bunaa puppy dog eyes

7 răspunsuri:
| Ichnat a răspuns:

Nu cred ca egoist ci normal! happy

Exista un proverb: Daca iubesti pe cineva il lasi sa fie fericit! happy

| MoruAndrei a răspuns:

Da, gândeşte-te că te bagi între 2 persoane care poate se iubesc şi le strici relaţia. Crezi că e frumos?

| andaioana123 a răspuns:

Daca baiatul te iubea pe tine nu era cu ea, deci zic mai bine sa-i lasi. Daca chiar tine la tine asa cum tii tu la el ar fi cu tine nu cu ea. Daca se despart si baiatul afla ca din cauza ta poate nu o sa te alegi nici cu el ca iubit dar nici ca amic

| yora543 explică (pentru andaioana123):

laughing l-am cun. de abia la o luna e cu ea

| Crixxs a răspuns:

Uite cum vad eu treaba :
~inteleg ca il placi foarte mult, dar daca te-ar fi placut si el cat il placi tu, nu crezi ca te-ar fi ales in fata celeilalte fete?
~Fi sincera, cu tine insati, daca ai fi fost cu el, no, happy love storry, zburdand pe camp ca niste mielusei laughing, mrg, si ar fi fost o fata care sa puna ochii pe el, si sa ii placa, sa ii placa si mai mult, si mai super mult laughing, tie ti-ar fi convenit sa afli ca ei ii place de el si ca vrea sa-l desparta de tine? E un gand putin sadic si detul de descurajator, sa vrea cineva sa iti distruga fericirea.e naspa.
~Daca nu se potrivesc iti garantez ca nu ii tine mai mult de 2 saptlaughing Si asa, in adolescenta relatiile ca tin o sapt, ca tin 5 luni, rar, foarte rar duc la casnicie sau naiba stiu eu ce laughing
~O data si o data toti trecem prin situatii asemanatoare ( ne place de un tip care la un moment dat e intr-o relatie ) dar cum ziceam mai sus toate trec ( poate ca o sa mai fie cu inca 10 laughing )
~Nu pune intrebari la care sa astepti un raspuns asemanator cu cel dorit, asa mai bine nu mai pune.
~Acum te rog, gandeste-te la ce ti-am spus, chiar daca nu iti convine, incearca sa intelegi de ce gandesc altii in alt fel decat tine, si decizia "care are gandirea mai logica " tot tu o iei, doar, nu fii incuiata.