| AddiStar a întrebat:

Salut TPU,am o problema foarte mare eu ma duceam la bunici mei,iar tatăl meu venea dinspre bunici mei (el era beat) mi-a spus unde ma duc,iar eu i-am raspuns ca la bunici,el m-a luat de mana si mi-a zis ca nu-s acasă,eu i-am zis ca tot ma duc pe acolo dar el tot pe a lui o ținea a inceput sa tipe la mine sa ma duc acasă,începuse sa înjure,iar eu nu am m-ai rezisat si am fugit acasă,când am ajuns acasă,am inceput foarte tare sa plâng findca m-a facut de ras in fata scoli', îmi e rusine sa dau ochii cu colegi si profesori mei! Cum as putea sa nu ma mai gândesc la faptul ca el m-a acut de ras?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este vina ta. tatal tau s-a facut singur de ras, nu pe tine, tu esti un om separat, care isi poate demonstra valoarea de la zero. Nu esti responsabil de vinile si viciile parintilor tai, asa cum nu esti respoonsabil si nu trebuie sa te rusinezi de faptele lor. Tu raspunzi numai pentru faptele tale si te vei rusina cand vei face tu ceva rau. Nu cred ca vreun om normal ar putea sa creada ca tu te-ai facut de ras, oamenii vor sti sa vada ca vina e a tatalui tau si ca tu nu ai absolut nici o raspundere pentru faptele lui. Stai linistit, nu te-ai facut in nici un caz de ras