| eusuntcipi a întrebat:

Am o problemă mai complicată. Am 16 ani si am penisul de doar 13cm, nu stie nimeni daca mai creste sau nu? Am cautat pe internet si am vazut ca penisul creste pana la 16 ani. Mi-e cam teama de chestia asta. Am mai observat ca in unele cazuri creste pana pe la 21 ani. Credeti ca e ok ca am doar atat?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In majoritatea cazurilor in care dezvoltarea fizica a corpului si a organismului baiatilor este considerata ca fiind normala din punct de vedere fizic, cresterea si dezvoltarea penisului se termina in jurul varstei de 16 ani, cu o posibila abatere de +/-1 an. In concluzie se poate afirma fara teama de a gresi ca in situatia ta sperantele ca penisul tau sa mai creasca in lungime sunt aproape nule. Foarte multi barbati maturi au penisul cu o lungime similara cu a ta si cu toate aceste isi indeplinesc cu succes datoria de... barbat. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 16 ani penisul nu mai creste!
In nici un caz nu creste penisul pana la 21, ci baiatul, creste in inaltime!
Din pacate, asta este masura pe care o vei avea permanent, pana la adanci batraneti. Nu-ti fa probleme, ca-i ereditara, d ela taticul tau. iar daca tatal tau a gasit-o pe mama ta, ai si tu sanse sa-ti gasesti o fata, care sa te accepte asa cum esti.

| ywar a răspuns:

Adevarul ca e problema de viata si de moarte, fara de asta nu mai merge viata. Ai probleme mari, intr-adevar. Cum traiesti cu asta?

| bulănosu923 a răspuns:

Treci la labă, băiatu' meu laughing)