| RedBloodyZz a întrebat:

am o problema mai delicata, mi.e imi place de o fata de clasa a 7 cum ar veni ne placem reciproc doar ca eu sunt in clasa a 11....Nu stiu ce sa fac. de aratat arata foarte bine si m.am indragostit. Ce ar trebui sa fac banuiesc ca e foarte micuta.

5 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Hey! Chiar daca tu o placi mult si chiar daca ea ar simti ceva pentru tine aceasta relatie nu ar merge...parintii ei s-ar supara, ar fi total impotriva acestei relatii intrucat tu esti aproape un adult si stii cat de cat despre ce te asteapta in viata in timp ce aceasta fetita abia a auzit si ea de cum se fac copiii din manualul de biologie de clasa a 7-a...Este micuta si chiar daca iti place de ea nu prea ai ce sa faci decat s-o astepti intrucat parintii ei nu ar fi niciodata de acord cu o astfel de relatie.
De ce? Simplu, pentru ca le-ar fi teama ca nu cumva sa faci ceva anume cu fetita lor care este mult prea mica. Nu conteaza ca tu nu te gandesti la asa ceva. Ei tot o sa-si protejeze fata si n-au sa-i permita sa fie cu unul de a 11-a care este atat de mare pe langa ea.
Esti mare, ai si tu nevoile tale...eu unul zic sa gasesti pe cineva de varsta ta, sunt atat de multe fete de treaba pe lume ...gasesti tu macar 1 alaturi de care sa te simti bine si cu care sa te intelegi de minune, trebuie doar sa cauti mai atent!
Sincer, prietene, lasa fetita in pace...nu te juca cu sentimentele ei. De ce? Nu ca as avea ceva cu aceasta diferenta de varsta dintre voi, dar ea este prea mica pentru a intelege ce presupune o relatie, parintii ei ar fi foarte suparati pe ea si s-ar comporta foarte urat si cu tine si pe deasupra colegii tai o sa faca glume pe seama ta intrucat nu ai reusit sa-ti gasesti o fata de varsta ta. Stiu ca nu este bine sa iei in seama ce spun altii despre tine dar macar gandeste-te la cat de mult ar degrada aceasta dragoste relatia dintre acea fetita si parintii sai.
Este doar parerea mea...cauta alta fata un pic mai mare, este lumea plina de fete de treaba!
Bafta!

| Neo12 a răspuns:

Bună!
Da, e o diferență cam mare de vârstă.
Tu la liceu, ea la generală.
Chiar dacă arată bine, posibil să nu fie atât de matură.
Fiecare cu planurile sale, e nașpa treaba. Părinții ei poate n-o să accepte.
Ea n-ar trebui să aibă relații de pe acum. După o să tot vrea să fie cu cineva.o să și sufere din dragoste d-aia de adolescență.
Eu zic s-o lași.
Caută pe cineva apropiat ție de vârstă, cu care să ai ceva în comun și așa mai departe.
Și să știi că aspectul e trecător.dar interiorul nu prea.
O seară plăcută!

| Kenya a răspuns:

Nu prea o sa mearga. Parintii fetei nu ar fi de acord.

| ComanAndreeaIulia a răspuns:

Pff si eu am fost cu baieti mai mari tot timpul, dar e cam mare diferenta.In plus, poate o sa creada ca iti bati joc de ea.macar spune i daca ti se pare ca e o sa inteleaga.

| gepitagep a răspuns:

Nu stiu, sincer e mica, tu trebuie sa te gandesti cum ar reactiona parintii ei daca ar afla, dar poti sa incerci, iardaca vezi ca nu merge asta e.