| Awkesna a întrebat:

Hey
Acum vreo 2 saptamani m`a intrebat mama daca am dat teza la mate, iar eu am zis ca nu, iar acum tot 2 saptamani intr-o miercuri trebuia sa dau teza la romana, nici atunci ea nu stia ca trebuia sa dau teza la romana, iar am dat`o saptamana trecuta intr-o joi, si acum doar eu sunt singura din clasa care nu stie teza la romana.
Azi urma la ora 5 o sedinta cu parinti, i-am zis tatalui sa mearga la sedinta dar el era la servici si mama tot la servici era, dar ei nu i-am spus nimic.
Acum ea m`o sunat de la servici si mi`o facut scandal |ce`i cu nota asta la mate|, in teza, acum nu stiu ce sa-i zic crying, cand vine la 8 acasa, si daca o mai suna si diriga si i zice ca n`am dat teza deodata cu colegi, sau cine stie ce, se duce la scoala sau etc...
La ce ma pot astepta din partea ei? si ce pot sa i spun cand ajunge acasa

2 răspunsuri:
| itsokdude a răspuns:

Hehe, eu unul mi-am modificat notele in carnet de foarte multe ori pana am fost prins = scandal clar. Poi iti dai seama ca va fi suparata, eu din experienta iti recomand sa nu te enervezi chiar daca ea va fi nervoasa, ii spui ca a picat vreun subiect unde nu excelai, si ai asteptat sa afli nota inainte sa ii spui de ea. Sau ca ti-a fost frica, ca o sa te certe.
Daca observa ca iti pare rau, o sa fie mai bine. Repet NU recomand sa te certi cu ea...capul plecat, asa suntem.nu putem fi perfecti. Incearca sa nu mai faci asa, sa ii recastigi increderea laughing. Nu stiu daca te-am ajutat cu ceva, dar mi-am spus parerea. Mult succes (sa ne anunti cum a decurs)

| Awkesna explică:

Mda am vb aseara cu ea si a zis ca a sunat-o profu ala si ea eu zis lui ca nu am dat teza la mate,iar el a zis n-are cum si etc.el i-a zis mamei mele ca o mint,si aseara o zis ca nu mai are incredere in mine, mi-a acordat libertate, ca varmiu o luat locu 2 la njt ce si a primit bani,ca o fac sa mearga la scoala,si mnah chesti din astea... acum diseara cand vine ce sa i mai zic :-(, sau o las? A si o mai zis adio zile de nastere, nu ai sa mai iesi afara cu prieteni...da pana la urma njt dc nu mi-o interzis si telefonul calc televizoru? aaa va dau voturi :X si fundita