| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, prietenul meu cu care sunt de o luna jumate ma invita la el acasa sa iau cina in familia lui, tatal sau marti vine de peste hotare si m-a invitat. Eu am refuzat, dar el mi-a spus ca se va supara foarte tare pe tine, pentru ca el a fost la mine acasa, a vorbit cu parintii mei. Motivul pentru care nu vreau sa ma duc la el este ca, el e bogat, mie imi era rusine sa il aduc la mine pentru ca traiesc modest, dar si mama sa e o femeie cu aere, adica ca o fifa( scuza-ti de expresie) alintata pentru ca o cunosc inainte sa fiu cu fiul ei si voi ce spuneti ce sa fac?

2 răspunsuri:
| Madayna a răspuns:

Ar fi bine sa faci un efort si sa-i faci pe plac, o data si o data tot o sa trebuiasca sa mergi la el.

| chyccorita a răspuns:

Mergi la el vei vedea ca totul va fi bine, atata timp cat el te-a invitat la el parinti lui stiu si nu au nimic in potriva... daca era ceva garantat nu te chema sa nu te puna intr-o situatie stanjenitoare.