| Louys a întrebat:

Am o problema si vreau ajutor.
Eu, nu ma pot bucura de vacanta, caci primesc prin mail cate 6 subiecte la olimpiada de romana si 6 la olimpiada de matematica.(si am si termen sa le rezolv).
Pe deasupra profa de mate ne-a spus sa mergem si in vacanta la scoala.

M-am gandit sa renunt la romana(caci mai trebuie sa plec undeva si asta imi mai ia cateva zile), dar profesoara de romana nu e intelegatoare si se razbuna pe toata clasa.

Iar matematica e prea importanta ca sa renunt.

Ce sa fac?

Si mai e un motiv pentru care nu vreau sa merg la romana, acela este ca profesoara are un comportament inimaginabil, mai ales asupra mea, si nu suport sa reprezint pe cineva ce imi face viata un calvar.

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Nu te mai duce.Nu ai de ce să faci pe plac cuiva. Dacă se va răzbuna pe tine pentru că nu mergi la olimpiadă vreun profesor, te poţi adresa directorului.Aşa ce va nu este normal.

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

E viata ta. Cedează ca un laș și dă-ți cu piciorul în viață sau fă ceva în sensul ăsta.

| Louys explică (pentru T0T):

E vorba ca m-am decis sa nu particip pentru ca nu suport sa reprezint profesorul, dupa cum ma trateaza la clasa.

Daca era un profesor de treaba, continuam.

| T0T a răspuns (pentru Louys):

Mi se pare corect.