| ChidoriKing a întrebat:

Am o problema si vreau un raspuns cat se poate de rapid!
Cand intru pe anumite site-uri : Google, YouTube si altele,deci nu pe toate imi apare asa : "Your computer has been locked!
This IP was used to visit illegal pornography sites containing child porn and child abuse.
Also your computer contains violent pornographic video material"
Si, ca sa-l deblochez trebuie : "1.Click the button below
2. Pick a survey
3.Complete the survey
4.Get the unlock code."

Dupa parerea mea este un fals daca imi cere sa completez acel survey + ca nu am facut in viata mea ce se spune mai sus.

Ajutor! Dau funda happy

P.S Scuzati categoria, dar este cea mai populara.

4 răspunsuri:
| ChidoriKing explică:

Am rezolvat, mersi oricum.

| DopefLsh a răspuns:

Cred că este un virus.Dă-i scan cu antivirus-ul şi cu Malwarebytes Anti-Malware.

| ChidoriKing explică (pentru DopefLsh):

Acum scaneaza MalwareBytes...chiar trebuie sa dau si cu antivirusul?

| DopefLsh a răspuns (pentru ChidoriKing):

Păi dăi cu tot ce ai să fi sigur că n-ai vreun virus.