| Robertel a întrebat:

Deci, am o problema cam ciudata. In timp ce descarcam lucruri de pe internet, am gasit unulcu virus. Sau cel putin am aflat de virus dupa ce a pornit. Acolo scrie"Your computer has been locked!" Si mai jos spune ca am vizionat porografie cu pedofili si de astea(chiar daca nu m-a facut-o NICIODATA) si ca am pornografie pe calculator(ceea ce nu am).
Ca sa "deblochez" trebuie sa completez un "survey". E ceva gen amentare cu pistolul la caplaughing. Daca ies imi spune sa nu fac asta si daca o fac se inchide calculatorul si cand pornesc cam in 30 de secunde apare iar.
Ce sa ma fac?

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| Robertel explică:

Si nici nu ma lasa sa intru pe Google, YT, si alte site-uri

| Robertel explică:

Cum sa pornesc pe safe mode? Pe google nu pot sa caut

| Robertel explică (pentru hummmer):

Iti multumesc! In sfarsit cineva pe ziua de azi care m-a ajutat! Multumesc!

| hummmer a răspuns (pentru Robertel):

Cu placere.Multumesc si eu.
Si ia-ti un antivirus[chiar si trial], ajuta mult.
Descarca Malwarebytes, e gratis, fa scanare cu el cand descarci ceva.

| hummmer a răspuns:

Incearca sa-l pornesti in safe mode si deviruseaza-l[daca ai antivirus]