| Cristi151 a întrebat:

Buna,
Am incercat sa imi aprind pc-ul si imi apare
WARNING
Your computer has been locked due to illegal activity.In order to unlock your computer you need to fill out a survey to prove that you a human.

After completing a survey, you will download a PASS.txt file containing the needed code to unlock your computer.

Open Survey

Nu imi apare nimic pe desktop, nici bara de jos doar o casulie cu mesaju acela.

FUNDA!

5 răspunsuri:
| Fatayou a răspuns:

AVERTIZARE

Computerul dumneavoastră a fost blocat din cauza activități ilegale.
În scopul de a debloca computerul dumneavoastră, trebuie să completeze un chestionar pentru a dovedi că sunteți un om.

După finalizarea unui studiu, vă va descărca un fișier PASS.txt care conține codul necesar pentru a debloca computerul.

deschis Sondaj

Am tradus fraza din Google Traducere.Stiu ca traduce prost, dar am vrut sa la muresc situatia.

| RewerDivli a răspuns:

Ai o singura varianta, schimba-ti windowsul. Cu siguranta au fost niste heckari care a facut acest lucru

| Cristi151 explică (pentru RewerDivli):

Pff.dar nu stiu schimba windousu-l.+ nu am CD.

| qqqqqwwewewrwgefb a răspuns:

E un virus. Trebuie sa resetezi pc-ul.