| Cristyan21 a întrebat:

Am o problema,vreau sa ma transfer la alt liceu, sunt clasa a -9a nu vreau sa precizez motivul.Intrebarea mea este cand trebuie sa fac cererea de transfer,ce acte trebuie sa duc si stiu ca trebuie sa fie de acord si inspectoratul,sunt sanse sa imi aprobe cererea? am mai facut una in septembrie si au zis sa facem in februarie cand se incheie primul semestru,atunci au respins deoarece au zis ca in acel moment nu se poate dar acum oare o sa accepte? dau funda, nu am chef de raspunsuri la misto vreau sa stiu de la cineva care chiar stie ceva sigur sa zic asa.

1 răspuns:
| Mirunelu a răspuns:

Te duci la liceul unde vrei sa te transferi si le spui lor ca vrei sa te transferi la ei. Ei o sa-ti spuna daca sunt locuri sau nu si o sa-ti spuna ce documente trebuie sa duci. Nu stiu cum e cu transferurile intre semestre, dar stiu la cele dintre ani se fac in vara. Inspectoratul nu stiu ce treaba are, eu cand m-am transferat m-am dus direct la liceu le-am zis ca vreau sa merg la ei, am completat o cerere, m-am dus la fostul liceu, mi-am cerut foaia matricola si ce mai aveam pe la ei si drum bun, le-am dus dincolo. Asta a fost acum ceva ani, dar nu cred ca s-a schimbat ceva.