| RaspunsuriBune a întrebat:

Am placut o fata cam de la inceputul clasei a 7-a (am trecut a 8-a) pana acum 3 luni. apoi mi-a trecut. desi avea iubit i-am spus ca o plac iar ea nu mi-a zis ca ma place ci doar ca are iubit. in fine. deci acum 3 luni mi 's-a luat' de ea. Dar, acum trei saptamani, a inceput sa imi placa iar de ea!hee hee si ea a dat niste semne dar nu stiu daca asta inseamna ca ma place (inca are iubit) de asta vreau sa va intreb pe voi. Am intrebat prietenii si ei au zis ca da ma place dar nu stiu ce sa zic. ziceti si voi :
1) cand imi bag compasul in mana ca un masochist laughing nu ma lasa sa o fac iar cand ii zic sa se intoarca pentru a nu mai vedea, refuza zicand ca nu poate iar cand o intreb de ce nu ma lasa ea zice ca nu vrea.
2) daca faceam semnaturi pe o foaie si la un moment dat face o inimioara si pune in ea initiala prenumelui meu?
3) stateam cu capul pe banca si se juca cu pixul prin parul meu si la un moment dat se pune si ea cu capu pe banca lipita de mine.
4) daca ma mai atinge intentionat si sta asa 10-30 secunde?
5) intr-o zi stateam pur si simplu si a zis ca ii este somn, am spus ca si mie, iar apoi si-a pus capul pe mine. a stat asa 3 minute, iar dupa si-a pus piciorul pe mine. thinking
P.S. Sunt atat de prost si rusinos incat cand a facut chestiile astea de ma atingea, eu nu reactionam cu nimic. straight face sad acum ca a venit vacanta nici ca mai am cum sa actionez. pana intr-a 8-a.

Poate categoria nu este tocmai adecvata pentru ca nu este dragoste, ci pur si simplu o plac, dar se incadreaza mai bine aici decat la Adolescenti. cred eu.

Nota pentru fata aceea : daca din intamplare ai vazut intrebarea asta, spune-mi pe FB daca ma placi sau nu laughing)))

Deci, ramane sa imi raspundeti voi. ma place, sau nu? va reamintesc ca are iubit. si nu, nu mai face asa altor baieti! deci sa nu va ganditi ca este c---a sau ceva.

Stiti, e ciudata viata asta. Ma plac multe fete dar eu nu le plac, iar eu o plac pe fata asta si nu stiu daca ma place laughing Alergam dupa persoanele care nu ne plac in timp ce alte persoane alearga dupa noi pe care nu le placem laughing sad

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Dupa cum se poarta cu tine nu pare ca are iubit. Ia-ti inima in dinti si invit-o la un suc, spune-i si ca ai mintit cand ai zis ca nu, ca esti prea rusinos. Nu te ajuta cu nimic sa te ascunzi.

| GuUumitza a răspuns:

Eu cred ca te place. Poate e plictisita de iubitul ei, mai stiilaughing Totusi mi-e frica sa nu afle prietenul ei si sa creada ca te-ai bagat in relatia lor sau ceva. Vorbeste cu ea daca ai curaj si intreab-o cu ce rost iti trimite semnalele astea happy

| RaspunsuriBune explică:

Am uitat ceva. Acum o saptamana am pus pe Facebook "Pana la 00:00 raspund sincer la doua intrebari". i-am dat si ei link-ul la status si m-a intrebat daca o mai plac.
si am zis ca nu... practic am mintit. sunt prea rusinos. *** me angry cum sa scap de rusine? sad

| StefanChriss a răspuns (pentru RaspunsuriBune):

Doamne, ala era momentul sa ii spui ca da! Cum sa ratezi o astfel de oportunitate? straight face

| RaspunsuriBune explică (pentru StefanChriss):

Pai, frate. m-am gandit ca pana mea are iubit si nu ar avea rost sa-i spun ca da. si nu stiam sigur daca semnele spun ca ma place. ce zici, sa-i zic "in legatura cu intrebarea din seara aia. am mintit. si trebuia sa zic adevarul. de fapt, inca te plac."?

| StefanChriss a răspuns (pentru RaspunsuriBune):

Ti-am raspuns si la cealalta intrebare despre modul in care trebuie sa abordezi fetele, dar se pare ca nu s-a postat inca, sau cel putin mie nu-mi apare ca postata. Anyway nu prea are rost sa mai revii asupra faptului acum, ca o sa sune prea serios. Sa stii de acum incolo, ca cel mai bine sa fii sincer cu fetele, daca o placi, i-o spui directlaughing o sa vezi, e amuzant ca unele chiar se rosesc laughing Si la tipa asta, poti sa-i spui daca mai ai ocazia, dar sa nu te implici propriu-zis in relatia lor, ca nu e ok laughing