| UnNimeniAltul a întrebat:

Am și eu o întrebare.
Am o colegă la școală care mă enervează din toate punctele de vedere... Mă tot poreclește cu tot felul de porecle care au legătură cu aspectul meu fizic.
Și aș vrea să o fac cumva să înceteze, daca o răsplătesc cu aceași monedă, se enervează și vine la mine sa mă tragă de păr sau să îmi de-a palme peste cap, iar capul este punctul meu sensibil. și sunt o fire foarte vulcanică, și mi-e frică să nu o lovesc neintenționat, nu mă pot controla 100% la nervi și mi-e frică să nu o lovesc, chiar dacă mă batjocorește, și face mișto de mine in fața clasei.
De exemplu, acum ceva timp am avut o dispută cu ea. Totul a inceput la școală când am vrut sa plec la penultima oră de la școală, și m-am învoit profesoarei.
După care, respectiva mea colegă, a inceput să-i zică că eu nu am nici un microbuz către casă, și că mă duc nu știu unde și că fac nu știu ce. Iar eu i-am zis să își vadă de treaba ei, și să nu se bage unde nu-i fierbe oala, iar ea a inceput sa mă înjure, mă rog.
Cum aș putea face sa nu mai am nici o legătură cu ea?
Cum sa o fac sa nu se mai ia de mine?

Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Spune i ca doar animalele dezechilibrate sar la bătaie si nu vrei sa te comporți ca ea.

5 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Esti, um, baiat, nu? Sau este un username fals? Daca esti baiat, atunci, atat am avut de spus.

| SupMates a răspuns:

Fata aceea este genul de persoana care vrea sa urce in ierarhia unui colectiv jignindui pe cei mai slabi decat ea si pe cei care ii permit din rusine sau cine stie ce alt motiv.

Acea fata intr-o zi ori va ajunge curva unui grup din dorinta de a nu fii singura ori va ajunge singura si batjocorita fix de grupul pe care incerca sa il impresioneze.

| Mynameis93 a răspuns:

Eu zic să vorbeşti cu părinții ei.Sau cu diriginta.Sigur se va potoli în felul ăsta

| Mistery3Teodora a răspuns:

Singurul lucru inteligent pe care poti sa- l faci este sa o ignori. Indiferenta doare cel mai tare.