| symplw a întrebat:

am si eu o intrebare care ma macina...acum trec in clasa a 10-a si am ramans corijent in vara la matematia si imi e cam frica si nu stiu ce sa fac...la celelalte materii am mediile bunicele dar nu prea o am cu matematica..cum este la corigenta? se poate sa raman? va rog spuneti-mi si mie funda

3 răspunsuri:
| Mozurov a răspuns:

Depinde de profesorul tau de matematica.In general din cate am vazut, chiar daca nu stii profesorul te trece in toamna cu conditia sa inveti. Daca profesorul este foarte exigent, atunci ramai repetent(dar nu am intalnit niciun caz). Sfatul meu este sa inveti cati poti tu de mult.

| Devyd a răspuns:

Daca profa ta este buna, nu ai motive sa iti faci griji, daca tu esti cuminte si te comporti ca atare, nu vei avea mari probleme.
In viata mea nu am fost bun la matematic, chiar pot sa zic ca is slab, dar am terminat 12 clase.
Nu iti fa griji in privinta asta, cu cat de stresezi mai mult, cu atat mai rau iti faci.
Daca la celelalte materii esti bun, si esti ok la clasa, nu te va lasa repetent, doar in cazul in care profa ta e o...

| symplw explică:

Da dar eu am auzit de la niste prieteni ca de multe ori nu dai corigenta cu profa cu care faci... acum nu stiu...