| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare(poate suna un pic stupid pentru unii) v-ati indragostit vreodata de o vedeta sau actor/actrita, cantaret/cantareata? As vrea sa stiu cum atii scapat de acest sentiment(la mine aproape sa transformat in obsesie)si nu vreau raspuns gen "f-ati o prietena" credeti-ma nu functioneaza.

11 răspunsuri:
| MarioOnette a răspuns:

Nu e o dragoste adevarata, adica tu iubesti dar in alt mod si dupa cite stiu eu poti sa nu-ti mai aduci aminte de vedeta ca alt fel nu poti scapa nu privi filme unde este nu asculta cintece unde este prezenta arunca jurnalele cu pozele vedei si tot asa vei scapa de obsesie

| ChaseTheMonster a răspuns:

Sincer,si mie mi s`a intamplat. Poate sunt cam curioasa, dar pot sa aflu ce vedeta e?happy

| 000MadMAX000 a răspuns:

Am 18 ani imi place oarecum sentimentul dar as cam vrea sa scap de el pentru ca nu pot dormi noaptea ma gandesc doar la ea.

| 000MadMAX000 a răspuns:

Kyda98 am 18 ani imi place oarecum sentimentul dar problema e ca nu pot dormi noaptea ma gandesc la ea si de aceea as cam vrea sa scap de acest sentiment.

P.S. am incercat sa sterg pozele cu ea din calculator dar nu reusesc sa apas butonul DELETE...e ceva in caplul meu care imi zice NU O FACE ca o sa-ti para rau...

| 000MadMAX000 a răspuns:

ChaseTheMonster...e zendaya...big grin

| 000MadMAX000 a răspuns:

Pai vezi tu Zeref eu am vorbit cu ea.Nu am vorbit cine stie ce...dar nu pot sa mi-o scot din cap...

| 000MadMAX000 a răspuns:

De fiecare data cand ascult melodie de dragoste sau ceva mai lenta sau vad un film si apare cate o secventa de dragoste...a sentiment foarrte puternic in piept...nu il pot descrie.

| Zeref a răspuns:

Eu de o cantareata si anume de Samira Said si ca sa scap de asta i-am trimis un e-mail si i-am explicat ca niciodata n-o sa fie cu mine si eu cu ea.Si am vazut ca nu mi-a raspuns, mi-am indus psihic ca nu o intereseaza cei ca mine sau crede ca nu-s de genul ei.Si am inteles, desi ea nu mi-a zis nimic.Totul e psihic.

| Mara989 a răspuns:

Da,stiu ca nu merge daca iti faci o prietena nu rezolvi nimic, pentru ca ce simti fata de iubita este diferit de ceea ce simti pentru actrita/cantareata. Am trecut si eu prin asta. laughing Chiar de mai multe ori. Nu am incercat sa inlatur sentimentul, cred ca este imposibil. De ce vrei neaparat sa inlaturi sentimentul acesta?
Si... daca poti sa-mi zici cati ani aihappy

| bukklizz a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti, dupa mine este singura solutie. 1 sa nu ii mai asculti muzica sau sa ii vezi filmele foarte desc, si 2 - sa te gandesti (si sincer cu tine) ca nu poti avea sanse la acea persoana. succes

| Ade2 a răspuns:

Eu...Sincer,mi-am dat seama ca nu mi se poate adeveri...Asa ca am ales sa fac un sportbig grin sau sa practic singura un sport[ex:dans, carate, cantat]. Poti sa faci si tu la fel.winking