| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema: Am dat ieri evaluarea nationala la matematica iar cand a venit profesoara sa-mi lipeasca coltul, am dat din greseala cu pixul si am lasat o linie pe foaia de examen. Cei doi profesori au zis ca nu are nimic si nu se considera semn. Habar nu am ce sa cred... Voi ce spuneti?

3 răspunsuri:
| NonZarek a răspuns:

Oh, cate probleme mai sunt, eu de ex am incercuit toate punctele cand le am scris rolling on the floor, dar, ca ai tras o linie, nu are ce sa se intample, nu se considera semn, DAR, dar daca la corectat prinzi profesori TREJI si foarte fixisti, ai cam dat de naiba, depinde si unde ai linia plasata, daca e undeva unde iti sare in ochi mult sau da putin de banuit, ai risc de 50% sa iti fie anulata, dar daca e undeva mai mna, mai ferit de lume sa zic asa, si e subtire, nu se va considera semn, cum am zis, totul depinde de cine corecteaza, pana la urma profesorii ii cam doare undeva ca ai facut aia, iti spun sigur ca nu ii intereseaza asa mult, ei nu pierd nimic dar nici nu castiga.

OcO

| TEQUILAMONSTER90 a răspuns:

Și eu când am avut evaluare, tot la matematică, am făcut din greșealã o linie cu pixul pe foaia de examen. Nu s-a întâmplat nimic, examenul a fost luat în considerare. Ar trebui să ai încredere în profesorii tăi.