| Damurcon a întrebat:

Am si eu o problema. In primul rand vreau sa mentionez ca vreau ajutor numai de la cei care au mai trecut prin asta.
Eu am 12 ani, si la scoala am un prieten foarte bun. Din pacate, odata cu semestrul 2, un coleg nou a aparut, si parca mi l-a luat definitiv pe acel prieten. Am incercat sa fiu si eu prieten cu el si sa fim un grup de 3, dar parca el nu vrea. Uneori imi zice cate un adevar rusinos in gura mare, de fata cu toata lumea. Alte ori ma injura ca nu sunt bun la fotbal. Dar cel mai rau e ca atunci cand prietenul meu e cu el ii da dreptate in tot ce zice.
Nu stiu ce sa fac! Chiar am nevoie de ajutor in acest moment. O sa dau funda celui care ma va ajuta cel mai mult.

Răspuns Câştigător
| AirănMeidăn a răspuns:

Am trecut prin asta. Eventual se va intoarce la tine la un momentdat, asa cum mi s-a intamplat mie. Daca nu se intoarce, asta e. Viata nu se invarte in jurul unei singure persoane. Gasesti alti prieteni.
Nu-ti fa griji, in ambele cazuri tu esti cel care castiga.

3 răspunsuri:
| BlueWII a răspuns:

Man,orcie problema sa rezolva, zi ca daca nu se poteleste ii faci bube la nas(insensul ca stragi si tu ceva copii si il arajanti in afara scoli)asta in cazul in care iti zice ca te bate el pe tine.Varianta a 2 ar fi sa ii zici politicos sa nu mai fie nesimtit si sa fiti toti prieteni, Varianta a 3 il lasi in pace pe el si prietenul tau, pentru ca prietenul tau a facut alegerea intre tine si el, iti gasesti altu ca nu o fi intrat lumea in sac, pana la urma tot va trebui sa actioneze cineva

| Marianduca a răspuns:

Eu am renuntat la toti ''prietenii mei cei mai buni'' am avut o relatie de prietenie cu un baiat caruia i-am dat orice e posibil pe lumea asta..numai femeia nu i-am dat-o in rest bani, mancare, haine, cluburi, gratare etc. toate cheltuielile eu le suportam. In fine cand ieseam in oras erau cu mine cate 10 baieti se dadeau frati cu mine pe toti i.am lasat nu mai am nevoie de nimeni! Asa ca nu te mai plange incearca sa iti faci prieteni cat mai multi dar incearca sa ii tii la distanta adica sa nu iti stie toate secretele, sa nu iti stie familia sa fiti prieteni doar asa la un suc sau la o plimbarica si atat in rest salutati-va pe strada si atat nu ii oferi atentie prea multa ca si-o ia in cap. Bafta pe viitorwinking

| gothblack a răspuns:

Aici cel mai usor e sa-ti gasesti alt grup de prieteni. Am facut-o, si a mers destul de bine. O sa iti fie greu la inceput, dar o sa fie chiar funny dupa cativa ani cand ai sa te gandesti la asta. big grin