| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU.
Am și eu o problema legată cu fetele. (Sunt băiat)
Deci, eu nu sunt urat sau chestii de gen, când merg pe strada, la școala astea se uita multe fete la mine. Inseamnă ceva sau nu?
In fine, faza este ca nu știu cum sa le iau... am vorbit și pe Facebook astea, cu niște fete, iar unele ma lăsau in seen, probabil ca le plictiseam sau ca nu le știu lua cu vorbele. Ce pot face sa nu se mai întâmple asta?
Cum fac sa nu le mai plictisesc?
Ce înseamnă când fetele se uita la tine?
Va rog ajutați-ma. Sunt varza la vorbe.

3 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Dupa aspectul fizic, comunicarea e cea mai importanta pentru fete. Trebuie sa le placa cum vorbesti cu ele. Tu continua sa te bagi in seama, cauta sa vorbesti cu cat mai multe. Asa vei ajunge sa le cunosti si vei capata experienta.

| Anon31241212 a răspuns:

Din moment ce se uita la tine, inseamna ca le ai atras atentia si contezi pentru ele. Daca nu contai, nu te bagau in seama. Lasa le sa se holbezewinking
Eu cred ca nu se asteptau sa abordezi subiectul asta cu ele. Nu stiau ce scuza sa zica si simplu, ca orice om care nu e in stare sa si asume o anumita responsabilitate ( a actiunilor lor), te au lasat cu seen. Eu zic sa nu le mai bagi in seama. Fii rece si distant! Asta creeaza mai mult mister.

| Erik88 a răspuns:

Sunt sigur ca nu le plictiseai. Daca iti dau seen atunci inseamna ca ori nu sunt interesate ori sunt putin rele..adica toata lumea stie ce rau e cand cineva iti da seen. Probabil se uitau la tine pentru ca te considera atractiv.dar se poate si inversul. In fine, sfatul meu e sa nu te grabesti cu ele si sa incerci sa fii cat mai prietenos. Dar nu trebuie sa faci cum am zis eu.e doar un sfat happy