| talibanu112 a întrebat:

..am un caine boxer de o luna si 2 sap si i-a crescut barita coada si nu stiu ce sa fac..sai las coada asa sau sa-l duc la vetelinar so eu taie...si mai am inca o intrebare dk se taie coada la boxeri

3 răspunsuri:
| MariusDk23 a răspuns:

Coada o tai daca vrei sa fie rau, dar exista riscul sa ramana paralizat, tu alegi ce faci. Daca este caine de apartament, cartier nu iti recomand sa faci asta, doar daca vrei sa il pui in cusca.

| Lina1993 a răspuns:

Este o mare prostie, asta cu taiatul cainilor, plus ca faza ca-l faci mai rau e doar un mit ( cum ar fi sa ni se taie si noua o ureche pentru ca ar fi posibil sa ne mai creasca si mintea odata cu asta?)
Eu nu mi-as ciopartii animalul. Gandeste-te si la chinul la care il supui, doar pentru ca e "cool" sa tai coada la boxeri. Tu alegi ce faci, dar gandeste-te de doua ori inainte.

| ArianaArii02 a răspuns:

Hei, salut! Vreau sa te intreb ceva in legatura cu boxerul tau. happy Il ti in apartament? big grin As vrea sa imi iau un caine ( as vrea foarte mult un boxer ) dar stau la apartament si as vrea sa stiu daca e posibil ( suna cidat " posibilhappy sa il tin intr-un apartament, fiindca am auzit ca e foarte obraznic cand e mic mai ales daca e singur happy Si as mai vrea, daca se poate sa imi zici cateva detalii despre el ( pret, cat as cheltui cu el pe luna, ingrijire etc )Mersi mult!