| AnonimAnonim4321 a întrebat:

Salut TPU.
Am un prieten care face baie odata pe saptamana sambata la lighean, e ok pentru el?
Ca mi-a cerut niste sfaturi

9 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

Pentru el este bine, dar nu si pentru ceilalti.

Normal ca nu este bine. Trebuie sa ai grija sa nu duhnesti ca un sconcs ca sa nu fii respins de societate.

| Elena2021 a răspuns:

Da! principalul este să se spele. Restul nu conteaza

| AlaSwek a răspuns:

Salutare.
Normal ca este okey, sunt oameni si oameni, viata nu poate fi una roz, ca se spală este tot ceea ce conteaza. Nu trebuie să îți fie rușine, este un lucru perfect normal?

| Violleta2022 a răspuns:

Bieninteles ca nu este ok, dar lipsa educatiei de acasa isi spune cuvantul.
in principiu dusul zilnic este nromal si sanatos, pentru ca corpul sa fie curat de transpiratie, secretii si impuritatile depuse peste zi.
Va fii o rpoblema foarte mare cand va creste si va merge prin lume, mai ales cand va vrea sa aiba o realtie cu o fata, ca-i miroase corpul, cucul, apoi smegma se va intarii si va mirosii in chiloti samd.
Igiena corporala si bucala (cea a gurii) trebuie facuta zilnic cu apa calda si sapun, chiar daca spalarea se face la lighean.

| mgtow a răspuns:

Daca nu reuseste la 3 zile sta prost cu banii

| GeorgeCosmin a răspuns:

Dap

| Catrice a răspuns:

Îl chemi la tine sa faceți baie împreunăhee hee

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Mai nu stiu ce sa zic. Eu unul am fost crescut in felul urmator : Daca simti tu ca ai nevoie du-te si te spala cat crezi tu. Cel mai bine e sa te speli regulat macar de 2 ori pe saptamana. Pana si in armata se face dus regulat odata la 2 maxim 3 zile ( asta cand esti plecat in tabere, exercitii, etc etc etc ). Plus de asta nici nu e asa greu sa te speli. In armata cand nu ai apa calda la dispozitie folosesti servetele umede, alea tin loc de apa calda ( nu e o solutie de lunga durata totusi )

| CodrutElian1990 a răspuns:

@Jasemina! Nu ai inteles? Face baie la lighian deoarece nu are conditii.