| lucirusu2 a întrebat:

Anul acesta intru in clasa a8-a si imi este putin frica de examen.Ce as putea sa fac sa scap de frica si ce ar trebui sa repet pentru inceputul clasei a8-a.Multumesc anticipat! Ofer Funda!

Răspuns Câştigător
| JohnSeed a răspuns:

Axeaza-te pe mate si romana. Apuca-te din timp, te poti apuca de cand incepe anul scolar. Eu m-am apucat de devreme si, ce-i drept, a fost ceva de munca dar am avut si timp liber in timpul anului pentru ca am inceput din timp. Trebuie sa repeti mai toata materia din gimnaziu, dar din propria experienta cea din clasa a 7-ea si a 8-a e cea mai importanta. Eu am dat examenele anul asta si a fost totul bine. Nu te stresa ca daca te apuci din timp si esti serios ajungi unde vrei sigur.

4 răspunsuri:
| Taduic a răspuns:

La prima simulare (care este destul de grea față de examen), îți dă materia de a 7a, mai nimic din a 8a. Dacă n-ai lapsusuri din trecut, învață geometria spațială. Nu te bagă la probleme, desenează corpurile că doar e vacanță rolling on the floor.

| lucirusu2 explică:

Multumesc pentru raspunsuri!

| CMIonut a răspuns:

Pentru a8-a este important sa te pregatesti la mate si romana.Lasa celelalte materii.Anexeaza-te pe astea.Incearca sa faci fise (simulari, examene trecute..etc)chiar daca nu stii sa le faci pe toate. Daca vrei sa iei examenul, lasa restul materiilor. Oricum, cred ca media 5-8 nu mai conteaza.Succes! tongue

| lucirusu2 explică (pentru CMIonut):

Merci Ionut pentru incurajari! Voi incerca sa faca cum mi-ai zis tu!