| Rianakkaee a întrebat:

Salut TPU! As avea nevoie de ceva idei. Deci crush-ul meu și-a cam bătut joc de mine cum a vrut el și vreau sa-i toc și eu neuronii puțin. Cam vreau sa ma răzbun puțin pe el, cu toate ca încă îl plac.Va rog nu începeți cu eventualele fraze,, Razbunarea-i arma prostului " etc. Aștept idei!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pai de ce se spune crush?
Crush = a zdrobi.

| Violleta2022 a răspuns:

Cand te indragostesti de cineva dar acel cineva nu simte nimic pentru tine, cu cat insisti mai mult la el, cu atat va incerca sa te puna jos sau sa-si bata joc de tine, ca sa intelegi ca nu-i pasa de tine si vrea sa fie lasat in pace.

Asadar, bataia de joc pe care i-o pregatesti in semn derazbunare, nu-l va afecta deloc, fiindca nu are sentimente pentru tine si nu are cum sa sufere dupa ceva ce nu a avut niciodata (aici ma refer la sentimente pentru tine).

Este bine sa inveti din greseli si sa nu le mai repeti niciodata, ca sa nu mai suferi inutil.

| zurick a răspuns:

Nu o să reușești. Îl mai numești și crush. Unii oameni nu merită și atât. Nu e vorba că răzbunarea e arma prostului, ci că nu te va ajuta cu nimic să îl rănești, arăți doar că știi să-ți bați joc de oameni, ceea ce nu e vreun lucru bun. Nu aș fi cu cineva așa josnic să recurgă la copilării de genul, dar presupun că ești oricum mic de recurgi la așa idei. Du-ți viața mai departe și gata. Și mă rog pentru ce și-a bătut joc? Ți-a zis că nu te vrea și deja te-ai ofensat că nu știi să iei un refuz sau?

| 1997onur a răspuns:

Cum poți să-l Toci dacă îl placi? Poți trece peste el atata de ușor? este ciudată cu adevărat pentru mine asta deci nu-l placi cu adevărat și vrei sa-i faci aste psiho nu-i normal așa ceva.

| elemonis a răspuns:

Buna.
Indiferent cum se comporta o persoana cu tine, tu fii respectuoasa (indiferent daca e fata sau baiat), fiecare ofera ce are in suflet. Daca o persoana e rea nu trebuie sa fii si tu.
Trateaza persoanele cum ai vrea sa fii tu tratata.