| Fun234 a întrebat:

Salut TPU.
Aș avea și eu o problemă.
Anul ăsta care vine voi intra în a 12 a si na cum știm toții la final de a 12 a se dă bacul.
Sincer nici nu știu de unde să încep să mă pregătesc pentru acest examen al maturității având în vedere că îs praf la mate și biologie.
Mai pe scurt zero barat.
Aștept niște sfaturi de la voi cu ce aș putea începe încă din vara asta pentru a mă pregăti.

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Fa-ti un program astfel incat sa inveti zilnic cate jumatate de ora in prima saptamana, apoi o ora cateva saptamani, sau chiar o ora jumatate.In ritmul acesta ar trebui sa fie cel putin 90 de ore de studiu pana la sfarsitul verii si iti va prinde foarte bine.

Cel mai greu e sa te apuci.Incepe de la 0 daca zici ca esti 0 barat.Nu se poate sa incepi cu greul oricum.Gasesti videoclipuri cu exercitii si teorie inclusiv pe Youtube.

Succes.