| Sebastian147852 a întrebat:

As dori sa va cer un sfat..Vineri,saptamana trecuta, am plecat de la ultima ora la scoala..Azi,neputand sa ma duc saptama asta la scoala,fiind saptamana altfel,i-am spus mamei sa ii spune ceva dirigintelui meu, sa ii spuna ca nu pot sa ajung.I-a trimis un sms iar astazi in clasa a spus ca nu o sa mai am 10 la purtare(din ce mi-au spus colegii). Adica in afara faptului ca am plecat vineri de la ultima ora, oare credeti ca s-a suparat din cauza faptului ca mama i-a dat sms azi dimineata? Ce as putea sa fac? Funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Surugiu_Denis_1998 a răspuns:

Salut! Pai spune-i ca nu ai putut veni la scoala si ca iti pare rau, el va zice ca iti va scade nota la purtare sau ca l-ai dezamagit, dar nu va face nimic...ii va trece, asa imi face si mie dirigintele mereu, si crede-ma, la mine este foarte indulgent. Bafta!

3 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Cere-ti scuze! Probabil ca doar te sperie.
Punctul la purtare se scade dupa mai multe absente nemotivate, nu dupa 1 singura.

Vorbeste cu dansul, spune-i ca nu se mai repeta *chestii de genul*.

Stai linistit, repet... cel mai probabil te sperie, atata tot.

Succes!

| DarySiNimicMaiMult a răspuns:

Pai sa nu crezi ce spun colegii, poate te mint.Tu vorbesti cu dirigintele tau si ii spui ca ti-a fost rau si promiti ca nu se mai repeta.La mine colegii lipsesc o luna intreaga si nu-i mai cearta...

| Surugiu_Denis_1998 a răspuns (pentru DarySiNimicMaiMult):

Da..stiu cum este, dar iti face asa pentru ca poate are pretentii de la tine.