| Idk_Ade_1990 a întrebat:

as vrea niste idei la următorul fapt! De curând am primit o bursa in valoare de 200 de lei ( sunt in clasa a V-a si am 10 pe linie ) si nu stiu ce as putea face cu ei, ma gandeam sa imi cumpăr ceva, dar m-am gandit ca poate voi sunteti mai inventivi! Coroana!????????

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Răspunsul este foarte simplu: îți cumperi cărți de banii aceia.
Cărțile deschid mintea, dezvoltă vocabularul și te plimbă prin lumi minunate.
Nu da banii pe înghețată.

| DiyanAndorea a răspuns:

200 de lei este o suma destul de mica. Bucura te de ei, pentru ca i ai meritat.

Dar eu in locul tau i-as pune de-o parte pana cand as stii ce sa-mi iau. Nu are rost sa arunci cu banii doar de dragul de a cheltuii sau de a cumpara ceva.