| qwertpro a întrebat:

as vrea mult o parere de la voi.Ei bine anul asta sunt la liceu, am o clasa noua dar sunt foarte putini baieti.Pe majoritatea ii cunosc desi este si unul pe care nu il stiu adica e nou.Am incercat sa ma imprietenesc cu el desi nu prea s-a primit.La inceput incercam sa vorbesc cu el, incepeam vorba, ii scriam pe retele de socializare desi nu raspundea la fel.Imi scria doar cand avea nevoie sa-l ajut la vreun exercitiu.I-am cerut numarul si el mi l-a dat dar nu raspundea niciodata apoi am pierdut acest numar si de data asta cand l-am cerut mi-a zis ca cica nu tine minte ce numar are dar cand o fata l-a rugat sa-i dea numarul el i l-a dat si il stia tare bine.El singur a zis ca toti prietenii lui sunt din afara clasei si ca se bazeaza pe ei doar.Ne-am inteles odata sa iesim undeva dar a doua zi a si uitat si apoi s-a facut ca nu poate.Nu pare a fi de loc un om de cuvant. Face oare de legat cu asa om?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa cat de mult te evita si se eschiveaza, tu chiar nu poti pricepe ca fuge de tine?
Da-i pace!
Este evident ca nu are dragan la tine si face orice sa nu te intalneasca, vada, raspunda samd.

| devilshelp a răspuns:

Nu mi-ai dat de inteles daca esti baiat sau fata, dar din ce ai povestit e clar ca nu ii pasa de tine. Eu zic sa nu il mai bagi in seama (daca te intreaba ceva ii raspunzi, dar mai fara chef) pentru ca l-ai stresat, scuze ca ti-o spun pe fata, dar nu vreau sa treci prin ce am trecut si eu. Nu merita sa iti pierzi timpul cu un baiat ca el. Cauta altii ca sunt destui si pe viitor mai lasa-l si pe el sa faca ceva ca altfel pierde interesul usor cand vede ca te are la degetul mic. (in text mi-am asumat ca esti fata si ca el e interes amoros, dar daca e doar ca prieten si esti baiat e acelasi lucru. Te sfatuiesc sa cauti altul)

| Ana7807820 a răspuns:

Baiatul crede ca vrei sa te dai la el si de aia te ignora. Si am auzit o vorba de la prietenii mei, aia sa nu fii cu cineva din clasa ta pentru ca, dupa ce va despartiti se vor face grupulete si majoritatea raman pe afara.
Daca nu e vorba de relatii atunci adu in discutie subiectul asta la scoala (cel mai bine ar fi sa vorbiti face-to-face). Daca nu se rezolva nimic, da reply la acest comentariu.

| qwertpro explică (pentru Ana7807820):

Pai ideea e ca si eu sunt baiat si am crezut ca poate pot lega o prietenie cu el desi ma cam indoiesc acum.