| JockerStoica a întrebat:

Aş vrea să-mi fac un program de mers la sală cum ziceți ca ar fi mai bine să merg?
Luni - Vineri, Sâmbătă şi Duminică pauză Sau Luni- Sâmbătă, Duminică pauză?
Fundă!

Răspuns Câştigător
| MeForeverAlone a răspuns:

Eu cred că că niciuna din variante nu e bună. Toți nutriționiștii și sportivii spun că e normal să faci sport de trei ori pe săptămână, adică luni faci exericiții, marți te odihnești, miercuri le reiei, joi de odihnești, apoi vineri le reiei și te odihnești în weekend, sau poți să mai faci și sâmbătă dacă vrei și să te odihnești duminică.
Acum depinde și de cât de intens e antrenamentul, că dacă nu e foarte intens nu trebuie neapărat să faci pauză o zi, poți să faci de luni până vineri și să te odihnești în weekend. Dar nu-ți recomand să faci de luni până sâmbătă, ar fi prea mult
Baftă!

1 răspuns:
| CiocanN a răspuns:

Trebuie de 3 ori pe săptămână și cu greutăți de la ușoare la grele. Nu este recomandat sa faci efort prea mare timp îndelungat(zi de zi). Eu zic sa ceri sfatul unui antrenor de la sala. El te poate ajuta mult mai mult decât o facem noi