| Anonim1237 a întrebat:

As vrea sa va cer si voua o parere sau mai degraba un raspuns pentru ceea ce urmeaza sa scriu.
Deci... Eu am o prietena avem aproape un an impreuna. Toate sunt bune si frumoase pana cand ea trebuie sa mearga intr-o excursie sau ceva si eu nu pot merge alaturi de ea pentru ca suntem la licee diferite dar in aceelasi oras si in acelasi timp din localitati diferite.
Si ea are 2 cele mai bune prietene din care una e si verisoara mea.
Si aici intervine o problema.
Cand ea pleaca undeva cu clasa sau alt grup intr-o excursie/iesire eu ma simt extrem de prost si am o stare foarte deprimanta. Nu sunt gelos pe ea, am toata increderea in ea (avand in vedere ca in acel grup sunt si baieti) darrrrrr ma simt asa pentru ca eu nu pot fi alaturi de ea si in acele momente frumoase (mereu cand este o activitate de genul eu nu prea pot fi cu ea dar in schimb prietenele ei da...mereu si mereu se intampla asa).
Si cum ziceam ma simt prost ca eu nu pot fi cu ea in acele momente frumoase dar altii da..si avem destul de rar ocazii in care sa merg si eu cu ea dar si atunci prietenele ei sunt "privilegiate".
Si ma simt prost. Eu stau acasa si ea plecata se distreaza..nu prea vorbim in timpul cat ea e plecata si eu unul ma apuca o stare naspa.
Ce pot face sa nu ma mai simt asa, sa nu mai simt asta? Am incercat sa imi umplu timpul cu activitati dar degeaba.
Va rog. Parerile voastre si niste sfaturi ar putea fi de folos si va sunt recunoscator?
#peace✌

6 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu îți place când ea se distrează cu prietenele ei și tu stai acasă.
Ar trebui să înțelegi că nu îi poți interzice să iasă fără tine.
Ar trebui să vorbești cu ea.

| Anonim1237 explică (pentru Andreeush):

Nu ca ii interzic.
Nu i.am spus niciodata "nu mergi pentru ca."
Doar ca nu pot scapa de starea aia de tot? daca intelegi.
Eu ma bucur pentru ea ca merge si se distreaza doar ca faptul ca mai mereu cand sunt momente de astea pot fi cu ea prietenele ei insa eu nu. q

| Anonim1237 explică (pentru Andreeush):

Am si vorbit cu ea dar pentru mine e la fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eşti gelos că ea se distrează cu prietenele, mai eles că una din ele e verişoara ta.N-ar trebui să te comporţi ca un copil de 5 ani, renunţă la gelozia asta şi organizează ceva distractiv pentru tine şi ea ca să vă simţiţi bine.Cred că nu o vei încuia în casă ca să nu se mai plimbe. happy

| Anonim1237 explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt gelos?
Ma bucur pentru ea doar ca avem foarte rar astfel de momente amandoi pentru ca timpul nostru cat stam impreuna (unul langa altul) e cam limitat. dar mersi de raspuns?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonim1237):

Organizează o zi doar pentru voi doi. happy