| xcxxx a întrebat:

Aseara pe facebook m-am indragostit de o fata in Bistrita[eu sunt din Bacau]. Si ea s-a indragostit de mine.Nu vreau sa o parasesc, e frumoasa, de treaba,. dar problema e... ce pot face sa tin relatia cu ea?

11 răspunsuri:
| Trolli a răspuns:

Seara te-ai indragostit? Cam brusc. A fost dragoste la prima tastare? Deja vorbesti de o eventuala parasire? uuuf!

Nu cred ca este vorba de iubire/indragosteala, ci de o atractie/simpatie fata de acea fata. Esti entuziast, probabil ca ati vorbit mult, aveti aceleasi hobby-uri, ascultati acelasi gen de muzica, va asemanati din mai multe privinte.
Nu zic ca nu sunt sentimente, dar nu le confunda.
Nu te grabi, asteptati sa va cunoasteti mai bine (cu defecte si calitati).

Cand vorbim cu cineva pe net, avem tendinta de a ne forma o imagine cum dorim noi despre acea persoana, fara a lua in considerare si alte aspecte. Nu zic ca acea persoana nu este cum s-a descris (ma refer la caracter si personalitate) dar poate sa nu sunteti compatibili, nu ai reusit sa o cunosti asa de bine (dar nici ea pe tine), si apoi te vei simti dezamagit.

Sfatul meu este sa incercati sa va cunoasteti mai bine, apoi daca este cazul sa va intalniti. Iubirea adevarata nu tine cont de distanta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Ce virstă are ea? Dar tu? Dar voi cum comunicati? Prin telefon? Pe mess? Cum.

| xcxxx explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ea are 15 ani, eu am 14, avem cateva lucruri in comun, si comunicam [deocamdata] pe facebook.

| neutrino a răspuns:

Ofera-i din cand in cand o cutie de bomboane, preferabil din ciocolata.

| Oana92 a răspuns:

Aseara te-ai indragostit si nu vrei sa o parasesti? Cati 12 ani aveti? laughing

| NameHarris a răspuns:

Sa-mi zici mie Facebookul ei sa o intreb unde sa in Bistitalaughing)

| GreenBubble a răspuns:

O relatie la distanta e foarte greu de mentiunut si asta o zic din experienta proprie, cam 80% dintre relatiile de genul asta esueaza. Daca stii ca nu exista posibilitatea sa va vedeti macar de cateva ori n-are rost sa incepeti ceva ce v-ar face sa suferiti mai tarziu.

Take care!(^_^)

| adriandibosfcdb123 a răspuns:

Intalniti-va undeva

| Alicia98 a răspuns:

Incercati sa va intalniti happy
Bafta!

| Asian a răspuns:

Fa o mica excursie pana la ea si hotarati voi

| xcxxx explică:

Ea e din Bistrita