| CristiC96 a întrebat:

astazi m-am certat cu mama mea, nu vreau sa zic motivul, dar oricum, e grav, cum as putea sa ma impac cu ea... nu vreau raspunsuri la vrajeala... va rog sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| vladv26 a răspuns:

Du-te si vorbeste cu ea, spune-i sa te ierte pentru ce ai facut, spune-i ca iti pare rau daca ai strigat la ea saa daca ai facut ceva rau

4 răspunsuri:
| Mihailescuioana29 a răspuns:

Daca nu stim motivul, nu avem cum sa te ajutam, totusi un mic sfat: cere-ti iertare.

| daniela281 a răspuns:

Recunoaște-ți greșeală, cere-ți iertare...

| ClassicalNote a răspuns:

Inteleg ca ti se pare grav in momentul asta, dar adevarul este ca nimic nu poate trece neiertat de o mama atunci cand vine vorba de copilul ei.
Daca este furioasa, lasa sa mai treaca putin, sa se linisteasca si apoi incearca sa ii explici cat de rau iti pare si ca ti-ai invatat lectia. happy

| Gabitzz a răspuns:

Mergi la ea si spune-i sa te ierte pentru ce ai facut pentru ca nu te-ai gandit la urmari, faci greseli, toata lumea face sa nu te trateze asa. Si incearca sa vorbiti mai mult despre asta si sa intelegi si punctul ei de vedere- ajungeti la un punct comun.Da-i dreptate si urmeaza-i sfaturile de acum. Pss: poti sa o ajuti la ce are de facut, la treburile casnice si sa fii mai constincioasa un timp si mai atenta la ea..Sigur va veti impaca, nu se poate altcumvahappy