| cristi1000 a întrebat:

Azi dimineata mi-a fost spart contul de mess.
Am resetat prima data parola cu alternate email, iar dupa mi-au spart din nou contul.Acum vad ca nu mai merge sa resetez parola cu alternate email,ci doar cu telefonul,dar nr de tel de acolo este al aluia care mi-a spart contul, si alternate email e singura mea sansa.
Dupa cat timp pot sa dau reset password cu alternate email?

Răspuns Câştigător
| Rodqes a răspuns:

ATENTIE! E posibil sa ai un keylogger in calculator, astfel, in timp ce tu iti resetezi parola cel care ti-a introdus keyloggerul vede ce parola pui si ti-l sparge din nou!
Probabil a intrat pe contul tau si a scos alternate email de acolo, de aceea nu mai poti!
Iti sugerez sa descarci Malwerebytes si sa faci o scanare. (uneori keyloggerul trece si de antivirusul tau, mai ales daca e piratat sau trial)
Incearca sa schimbi parola de la un prieten si dupa ce faci o scanare cu Malwerebytes si cureti sistemul incearca totusi sa reinstalezi windowsul deoarece nu e 100% sigur ca va fi curatat in totalitate!

P.S. Daca cel care ti-a spart contul ti-a schimbat si numarul de telefon de la recuperare NU MAI POTI FACE NIMIC!

P