| costycriss a întrebat:

Bai sa va povestesc eu vorbesc mai mereu cu o fata e cv de genu la distanta da am o mica mare uriasa problema vorbim ce vorbin da parca nu mai avem despre ce sa vorbim de fapt la telefon mai mult de 10 min n-avem ce vorbi si nici fata. Mai ales ca eu sunt un tip care vede doar partea plina a paharului. Deci prin urmare ce sfaturi idei subiecte mai ales imi dati? Da sa nu fie cv la modu intreab-o aia aia aia mai detaliat ma intelegeti? Bun de abia astept. PS pentru mai multa vorba costy_criss12

2 răspunsuri:
| iulianh a răspuns:

Pai in primul rand trebuie ai vorbesti cam in continuu, deoarece fata se va plictisi si va crede ca esti un baiat fara imaginatie care nu poate purta o conversatie.
in al doilea rand, cand vorbesti cu ea, antreneaz-o si pe ea in discutie, nu vorbesti doar tu.Adica in timp ce conversati mai pui cate o intrebare legate de subiect (Nu e asa ca-ti place si tie?; Eu asa vad lucrurile, tu ce zici? )
Sau e mai usor prin mesaje happy (in cazul fericit daca sunteti in aceeasi retea). Imi mai poti scrie niste versuri din cand in cand asa de "simpatie". Daca vezi ca nu prea te baga in seama, ori are pe cineva mai mare (un frate/sora) care o deruteza, ori nu ii place de tine.

| costycriss explică:

Ok alt ceva