| KunPao a întrebat:

Salut, TPU
Cand eram mai mic, am vazut pe animax un anime horror pe care as dori sa il revad dar nu mai stiu cum se cheama si as dori sa il revad.
Era vorba despre doua fete care s-au mutat impreuna cu tatal lor intr-un oras si langa scoala lor se afla o scoala veche, unde mama acestor fete a invatat si a scris un carnetel cu toti demoni si monsti care se aflau inchisi in acea cladire si cum pot fi invinsi.
Incerc sa mai dau cateva detalii, poate cineva isi va aduce aminte cum se cheama: cele doua fete se muta langa un baiat care mai tarziu devine prietenul lor si le ajuta sa infranga demoni din fosta scoala, pisica lor(culoare neagra) este de asemenea un demon... si cam asta este tot ce imi amintesc straight face
Va rog sa ma ajutati, dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| WildDream a răspuns:

Dupa descriere pare a fi Ghost stories, am vazut si eu cateva episoade mai demult;))
http://en.wikipedia.org/wiki/Ghost_Stories_%28anime%29

| KunPao explică (pentru WildDream):

Multumesc =]] nu ai idee cat m-am chinuit sa imi amintesc cum se cheama

| WildDream a răspuns (pentru KunPao):

Cu placere happy
Vizionare placuta!

3 răspunsuri:
| Lorenuta2000 a răspuns:

N-am auzir de el in viata mea, dar pare interesant.