| Mijai9050 a întrebat:

Ce sfaturi imi dati pentru a-i demonsta mamei mele ca sunt responsabil? Ca trateaza ca un copilas de 5 ani[am 15 ani]

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Mirunaa22 a răspuns:

Am si eu cam aceeasi problema.Incearca in primul rand sa faci mai multa treaba prin casa sau pe afara.Mama ta o sa vada acest lucru ca pe un pas spre maturizare(cel mai probabil).La fel e si daca te va vedea mai des facand ceva productiv. Trebuie sa vada ca evoluezi si cu timpul poate se va schimba.Totusi ar trebui sa te simti ok cu asta.O face ca sa te protejeze si pentru ca te vede inca copilul mamei, iar poate la un moment dat iti va fi dor de asta.