| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca daca de exemplu va place de prietenul prietenei /prietena prietenului vostru(a) trebuie sa va simtiti vinovat(a)?

8 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Iubirea este incontrolabila, de ce te-ai simti vinovata pentru ceva ce nu poti controla? Dar cu singuranta, daca respectivul o iubeste pe prietena fetei in cauza, aceasta il va uita daca stie ca n-are vreo sansa!

| FrumusicaSufletista a răspuns (pentru Drimmero):

Pai eu sunt de parere ca orice pe lume se poate de cotrolat, chiar si iubirea si moartea.

| Drimmero a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Nici intr-un caz, astea nu se pot controla, astea vin de la sine. Moartea reprezinta sfarsitul ciclului vietii. BIne, daca te sinucizi, o poti controla, dar nu despre asta era vorba.

| FrumusicaSufletista a răspuns (pentru Drimmero):

Te poti indragosti doar de persoanele cu care petreci timpul, asa ca poti controla cu cine petrec cel mai mult timpul, iar moarte se poate de controlat daca mereu esti pregatit.

| Divy a răspuns:

Atâta timp cât nu le strici relația nu

| FrumusicaSufletista a răspuns:

Pai nu pot spune ca te poți băga între ei, însă nici să te uiți spre ei cu bucurie nu poti

| SebylVane1890 a răspuns:

E important daca e vorba de "placut' sau de "iubit"...Atat timp cat doar iti place de el si nu faci nimic ca sa le strici relatia, e ok.
Dar sti ca e o regula, nescrisa dar foarte importanta, cel putin din punctul meu de vedere, care spune ca fostul sau actualul prietenei tale e off-limit.In unele cazuri chiar si un potential viitor.Asta depinde mult si de ce fel de prietena ii esti sau iti estebig grin

| Pufoseniiee a răspuns:

Nu tu controlezi ce simti, si, eu te sfatuiesc sa te retragi, prietenii raman, iubirile pleaca, nu ar fi bine sa strici relatia de prietenie dintre voi 2 pentru el, acel baiat va pleca, stii proverbul ala cu iepurii.
Stiu ca este greu, ca o vezi pe ea fericita, pentru o secunda, uneori, ai simtit si un pic de gelozie, i know, dar chiar daca este greu trebuie sa iti duci inima spre un alt baiat, ca sa il uiti pe actualul prietenei tale! Te pup!