| qStefanAdverser a întrebat:

la scoala plac o fata, ma place si ea, dar din cauza prietenei prietenului meu cel mai bun ma respinge, pentru ca vrea s-o lase pe ea, din semn de respect, eu incerc sa ma indepartez de prietena prietenului, fiind doar niste colegi si prieteni.Am observat azi, ca prietenul meu se cam da la prietena mea....As putea face ceva? macar pareri.

5 răspunsuri:
| Treaem24 a răspuns:

În primul rând discuta cu fata la care o placi si vedeti ce e de facut superi preteni a cu prietenul tău si cu prietena lui si va vedeti de viata

| qStefanAdverser explică (pentru Treaem24):

Da asta ar trebui sa fac, dar daca ea nu ma place, si ma fac de nimic in fata ei. adica eu cred ca ma place, ca am intrebat de un prof si a zis ca e foarte frumos, asa cam ca mine si s-a rosit. nu e de ajuns sa cred ca ma place.

| Treaem24 a răspuns (pentru qStefanAdverser):

Dacă sa rosit fără supărare chiar te place asa naveai de ce sa se roseasca nu crezi

| Treaem24 a răspuns (pentru qStefanAdverser):

Păi dacă sa rosit inseamna ca te place

| qStefanAdverser explică (pentru Treaem24):

Problematic e un coleg, care tot se baga... si nu ca o place, dar o numeste, striga la ea..Incerc sa rezolv, ca sa nu mai strige si sa n-o numeasca, dar el e mai incapatanat asa de fel.