| Genuqu a întrebat:

Cum fac să îmi crească barba?
Pe părți îmi crește până jos pe gat puțin, dar vreau să crească mai repede. Ce pot face?
Pls fundă

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti face nimic, trebuie sa te inarmezi cu randare ca nu poti face chiar nimic!
Corpul tau abia acum se trezeste la viata, abia acum incepe sa creasca, sa dezvolte anumite organe, iar parul facial este produs hormonal.
La varsta adolescentei toti trecem prin asta, ne dezvoltam incet-incet, nu rapid, nu peste noapte, pentru ca asa este procesul de crestere, pe toata perioada adolescentei.
Pana la 20 de ani cand se incheie adolescenta, va trebuii sa te adaptezi situatiei si sa incerci sa nu te mai stresezi, ca nu poti schimba nimic.

| vocea a răspuns:

Pai este simplu ori te duci la farmacie si iei o subtanta de crestere a parului, ori te dai cu big-ul pe fata, respectiv zona aceea.

| MUFFIN0000 a răspuns:

Sincer,am citit pe net ca barbati care se gandesc la sex mult le creste barba mai repede happy acum nu stiu daca e adevarat.In general creste ea singura iti trebuie doar rabdare.