| 4343gddhkied a întrebat:

Daca ai dosar penal pentru ca ai condus un moped sau ceva in genu, poti sa dai pentru permisul auto?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se pot sustine testele teoretic si practic numai dupa trecerea unei perioade de cel putin 6 luni, de la data executarii pedepsei cu inchisoarea ori amenda sau de 1 an de la data condamnarii cu suspendarea conditionata a executarii pedepsei.

| express11 a răspuns:

Nu

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca dosarul se refera la conducerea pe drumurile publice fara permis, cel mai probabil, nu poti da pentru permis.
Cel mai bine te duci la politie si intrebi.