| anonim_4396 a întrebat:

dau funda, ajutati-ma va rog, o prietena mi-a dat pe fb o fata frumoasa, o verisoara de a ei, ne-am cunoscut decat pe fb, si ea o sa vina la ea acasa de craciun. si mai vine o data pe luna in weekend, eu am 13 ani ea 16, (stiu, ciudat) in fine, acum suntem impreuna si de abia asteptam sa ne vedem in realitate >: si unchiul meu a vazut toate inimioarele alea pe fb si cred ca o sa-i zica lui mama, nu stiu cum o sa reactioneze mama, dar oricum de refuzat nu refuza, oricum. e un lucru normal dar ma deranjeaza ca sunt mai mic decat ea si vine mai rar pe la verisoara ei. dar mie in general mi-e rusine sa vorbesc cu mama despre fete, mi-ar fi usor s-o mint pe mama ca e din satul vecin si ca are 14 ani, dar mie mi-e rusine sa vorbesc cu ea despre fete, si nu stiu ce sa fac. sper ca a-ti citit pana aici.

Răspuns Câştigător
| IustinaC a răspuns:

Varsta nu prea are mare importanta,mai ales ca sunteti copii inca. Nu este nevoie sa vorbesti cu mama ta despre fete atata timp cat ea inca nu te-a intrebat. Cat despre iubita ta de pe facebook, cred ca ar trebui sa traiesti din plin acesti fiori unicabil, specifici varstei tale. Zii fetei sa vina mai des pe la verioara ei, daca o sa-i placi cu adevarat, va veni.

5 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Trebuie sa te pregatesti. Fetele la varsta asta au nevoie de ceva si daca tu nu o sa fii in stare sa-i oferi, va cauta pe altcineva.

| anonim_4396 explică (pentru mentholinks):

Ok,ea este o fire imatura, mai copilaroasa, si mi-a zis ca sunt destul de matur pentru ea, dar nu asta era intrebarea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

nu e nevoie să vorbești cu mama ta despre asta. dacă te întreabă, eviți subiectul și gata.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da. faza e ca unchiul meu a vazut toate inimioarele de pe fb, si o sa-i spuna =]]

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

și ce dacă îi spune? nu te poate obliga să vorbești despre asta.