| Denis_1041 a întrebat:

De 2 saptamani m-am certat cu prietena mea deoarece intr-o seara cand so conduc acasa o banda de indivizi sau luat de mine erau in jur de 5 de 4 avusem grija eu dar unu scosese cutitu si vroia sa o loveasca cu el pe prietena mea pe care o cheama Elena cand am vazut ca a scos cutitu am ridicat mana la el imediat si ma taiat pe mine pe antebrat in fine nu conteaza taietura ca nu e nimic grav 2 dinte ei fugisera si mai ramasese 3 1 dinte ei era lesinat pe jos deoarece am apucat sa ii dau una in barbie pe celalat cu cutitu il batusem rau rau si cand era lesinat eu tot il loveam ma gandeam ca daca nu eram pe faza ar fi lovit-o cu acel cutit ea s-a suparat rau pe chestia asta in fine inainte sa fiu cu ea aveam un anturaj destul de rau mai mereu eram in scandaluri cu alti dar ea m-a facut sa ies din chestiile astea. Acum nu mai vorbeste deloc cu mine nu stiu ma gandesc s-o lasam asa ca e mai bine deoarece nu as mai vrea s-o vad inplicata in asemenea chesti pe urma dupa ce s-a terminat toata treaba am dus-o acasa ea nu mai vorbea deloc cu mine pe drum era suparata rau cred ca si putin speriata in fine eu sunt obisnuit cu asemenea chesti dar ea era foarte speciala pentru mine mi-a aratat ce e bine si ce e rau si la scoala acum nu mai vb cu mine eu sunt clasa a 11 si ea a 10. aveam planuri mari sa o scot la un restaurat deoarece faceam 3 luni de relatie dar acum ce pot sa fac? va rog ajutati-ma nu vreau sa o pierd!

Răspuns Câştigător
| AnonymousB a răspuns:

Stai cu ea si discuta, trimite-i un mesaj in care ii explici ca o iubesti sau ca tii mult la ea, ii spui cuvinte dulci si ii spui ca te ai schimbat ca ea te a facut sa te schimbi, ca nu mai esti acelasi om. Cea ce ai facut tu in aceea seara a fost ca sa o aperi. Spune-i clar ca,, am facut o pentru tine nu voiam sa te raneasca nu stiu ce mas fii facut daca ai patii ceva,, Ai spus ca nu mai stai in anturaje proaste atunci banuiesc ca nu mai are ce sa pateasca nu? nu trebuie sa o parasesti din cauza asta. Poti sa ii cumperi un trandafir sau macar sa ii faci o scrisoare cu gandurile tale. Probabil s-a speriat ca erai violent si se gandea sa nu fi asa cu ea, poti sa ii explici ca nu ai sa dai in ea nici cu o petala ca tii prea mult la ea, si sa ii bagi in cap ca tu ai fost asa ca sa o aperi ca daca nu erai asa cine stie poate erati in spital acum. Mai bine sa stii sa te aperi si sa o aperi decat un fatalau(scuze pentru expresie) care nu poate sa o apere. happy nu renunta daca chiar tii la ea. sper ca te am ajutat tongue

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu nu am inteles din povestea asta decat ca tu te ai batut cu 5 deodata ca in filmele cu Bruce Lee si vrei ca noi sa te credem

| AndCat26 a răspuns:

Hotaraste-te! Ori e mai bine sa o lasi asa ori nu vrei s-o pierzi? Te contrazici singur.

| Sebastian2014 a răspuns:

Frate nu ai de ce o sa o pierzi. Ai aparat-o. Ai facut un lucru bun. Eu te inteleg ca te-ai enervat si poate i-ai lovit mai mult decat trebuia, dar ce era sa faci sa stai la ei? Daca e fata desteapta o sa inteleaga ca nu ai avut intentii rele si ca doar ai vrut sa te aperi pe tine si pe ea. Insista sa te intalnesti cu ea si ia-o usor. Nu trebuie sa renunti asa usor la oamenii pe care ii iubesti! Lupta pentru ea omule daca chiar simti ceva pentru ea! Succes si o seara faina! happy