| anonim_4396 a întrebat:

De ce o colega de clasa nu ma mai baga asa de mult in seama si nu mai prea vorbeste cu mine sad?/ Ce sa fac? Anul trecut am intrebat-o daca vrea sa stea cu mine... Oare de aceea sad? Dau FUNDA! Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| SimionAlexandru a răspuns:

Salut, Scobyy :)
Nu ai nici un motiv sa fi trist s-au suparat. Esti o persoana minunata, si ai avut curajul acela de a-i spune acelei fete de care iti place, daca vrea sa fie cu tine. Nu multi baieti au acest curaj :) Felicitari! Indiferent daca iti vorbeste sau nu, nu inseamna ca e si surda. Du-te intr-o zi langa ea, si spune-i ce simti in legatura cu comportamentul ei fata de tine. Explica-i, cat de mult inseamna pentru tine, ca ea sa vorbeasca cu tine.
Daca refuza in continuare, nu iti cer sa o uiti. Creierul uman nu e ca un stick, sa poti sterge ce vrei, cand vrei. Insa poti sa privesti diferit, "problema". Si incearca sa nu te mai concentrezi asupra ei. Sunt multe alte activitati care abia asteapta sa primeasca atentia ta :) Descopera-ti hobby-urile, expune-ti talentele, si continua sa exprimi exact ceea ce simti, cu CURAJ :) Iti doresc o zi superba in continuare.
P.S.: Iti recomand acest video:
http://www.youtube.com/watch?v=v6bjLsQP9_E

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu stiu ce calitati ai tu care sa te indreptateasca sa ai asemenea pretentii absurde, dar trebuie sa intelegi ca si o fata are dreptul de a place sau nu un baiat. Concret, daca fata nu te place nu ai ce face si trebuie sa-i respecti dorinta.

| Azµre a răspuns:

Vorbește cu ea!

| cicika a răspuns:

Poate deja numai este interesata de tine. dar cel mai bine ai face daca ai intrebao pe ea si poate iti spune ea problema!